Wesołe wakacje zaczęły się dzisiaj …

zak rok 2022 min

Wesołe wakacje zaczęły się dzisiaj …

Chociaż słońce jasno świeci,
Trochę smutne są dziś dzieci.
Bo koniec roku, przedszkola mija czas,
Teraz wakacje czekają nas.
 

24 czerwca 2022r. odbyła się w Przedszkolu w Młodojewie uroczystość zakończenia roku przedszkolnego, podczas której pożegnaliśmy starszaków oraz Panią Dyrektor Mirosławę Wędzina. Nie zabrakło również podziękowań skierowanych do Pani Anety Sompolskiej, która po wakacjach przejmie stanowisko dyrektora placówki.

Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.

Dzieci z grupy młodszej zaśpiewały piosenkę o wakacjach oraz wierszykami  pożegnały starszych kolegów kończących przedszkole, natomiast starszaki w przygotowanych wierszach podziękowały swojej wychowawczyni oraz Pani Dyrektor .

Po występach wszystkie dzieci otrzymały  dyplomy oraz niespodzianki.

Nie mogło zabraknąć również podziękowań skierowanych do rodziców, którzy byli zaangażowani w działania na rzecz placówki i udzielali się bezinteresownie. Rodzice w podziękowaniu otrzymali dyplomy natomiast Rada Rodziców dodatkowo otrzymała drobny prezent w postaci kwiatka. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za pomoc.

Na zakończenie uroczystego dnia zarówno na dzieci jak i rodziców w salach czekał słodki poczęstunek.

Wszystkim życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu :-)

 

FOTORELACJA

Dzień Rodziny w Przedszkolu w Młodojewie

dzien rodz min

Mama i Tata to słowa, które są synonimem szczęścia, miłości, dobra i ciepła rodzinnego. Rodzice to najważniejsze osoby w życiu każdego z nas, należy więc o nich dbać, troszczyć i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem. Dlatego też każdego roku w Przedszkolu w Młodojewie obchodzony jest Dzień Mamy i Taty. Nasze przedszkolaki w ten sposób pragną pokazać swoim rodzicom jak bardzo ich kochają.

W tym roku nasi milusińscy 9 czerwca zaprosili swoich rodziców na występ przygotowany z okazji Dnia Rodziny.Dzieci pięknie powiedziały wiersze, zaśpiewały piosenki i zatańczyły. Na koniec programu artystycznego mali artyści wręczyli rodzicom przygotowane prezenty wraz z życzeniami. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Ostatnią niespodzianką tego wspaniałego dnia była wspólna zabawa z animatorką, którą zasponsorowała jedna z mam.

Bardzo serdecznie dziękujemy mamusiom za pomoc w przygotowaniu uroczystości i dołączamy się do życzeń.

FOTORELACJA

 

 

Nauczyciele

Dziecko to skarb

dz dz 2022 min

Dzieci są najważniejsze nie tylko w Dniu Dziecka, ale przez cały rok. Mamy wiele przykładów na to, że nie zawsze wobec dzieci są przestrzegane „Prawa Dziecka” dlatego tę wspaniałą uroczystość w Przedszkolu w Młodojewie rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki „Prawa Dziecka”. Z  jej treści dzieci dowiedziały się jakie mają  prawa i jak mają się zachować  jeśli ktoś je próbuje skrzywdzi.  
    W  tym szczególnym dniu największą niespodzianką dla dzieci było spotkanie z policjantami, którzy przybyli do nas na motocyklach. Po krótkiej pogadance na temat bezpieczeństwa dzieci  na drogach wszyscy mogli poczuć się  małymi policjantami – motocyklistami pozując do zdjęć w czapce i siedząc na motocyklu.
W dalszej części dnia dla naszych pociech został zorganizowany Piknik na placu zabaw. Przedszkolacy w dobrych humorach na kocykach zajadały słodkości i przekąski. Nie mogło zabraknąć konkurencji sportowych: slalom, turlanie piłki, rzucanie do celu woreczkiem, przekładanie szafy i inne zabawy z chusta animacyjną.
Po powrocie do przedszkola „Kotki i Tygryski” wykonały pracę  plastyczną „Tęcza i słoneczko”, ponieważ każdy z nas, czy to mały czy też duży, pragnie aby w ich życiu było radośnie i kolorowo.
Na zakończenie wszyscy z okazji Dnia Dziecka otrzymali prezent i w doskonałych humorach wrócili do  domów, by ten dzień świętować z rodziną.
   Nauczyciele serdecznie dziękują rodzicom za pomoc w przygotowaniu prezentów i poczęstunku.

FOTORELACJA

Nauczyciele

Mamo, tato nie pal!

nie pal min

Mamo, tato nie pal!
Przemarsz  przedszkolaków z Młodojewa

Dzieci  z przedszkola w Młodojewie wiedzą już dużo na temat tego, jak należy dbać o swoje zdrowie, czyli: ruch na świeżym powietrzu, prawidłowe odżywianie, bezpieczeństwo na ulicy a także wiedzą jak powinny zachować się gdy przebywają w zadymionym pomieszczeniu.
 Przedszkolacy w Światowy Dzień bez Tytoniu” 31 maja pragnęły zachęcić swoich najbliższych do rzucenia palenia. W związku z tym został zorganizowany heppening, podczas którego  „Kotki” i „Tygryski”  z transparentami wykonanymi wspólnie z rodzicami i okrzykiem „Mamo, Tato nie pal” przemaszerowały ulicami Młodojewa.
  Po powrocie do placówki dzieci, w ramach programu prozdrowotnego „Czyste powietrze wokół nas” kolorowały ilustrację oraz wypełniały labirynt, w którym omijały „Wielkiego Pana Papierosa”.

FOTORELACJA

 Nauczyciele

Niesamowita przygoda dzieci z Młodojewa w Borysewie

 

Borysewo min

W dniu 17 maja 2022 r. dzieci z Przedszkolak w Młodojewie wraz z wychowawcami i rodzicami wybrały się na wycieczkę do ZOO Safari w Borysewie. Pogoda w tym dniu była wymarzona, a program wycieczki bardzo bogaty i atrakcyjny. Pobyt w Borysewie dzieci rozpoczęły od zwiedzania ogrodu podczas przejazdu specjalną kolejką z lektorem. Milusińscy zobaczyli niespotykane na co dzień okazy zwierząt: białe tygrysy, białe lwy, kilka gatunków antylop, zebry, bawoły afrykańskie, fokę szarą, kilka gatunków małp, krokodyle, wielbłądy, żyrafy, lemury oraz białe wilki. Następnie podczas indywidualnego zwiedzania dzieci udały się do mini zoo, degustowały lody i zjadały smakołyki przygotowane przez rodziców oraz dokonywały zakupu wybranych pamiątek. Ostatnim punktem pobytu w ZOO Safari, po wspólnym zjedzeniu kiełbaski z ogniska, było udanie się w stronę basenu foki Dawidka. Tam przedszkolacy i rodzice z zachwytem i w skupieniu przyglądali się pokazom umiejętności, podczas karmienia, sympatycznej foki. Dawidek z ogromną gracją i wdziękiem zaprezentował wszystkim widzom różne akrobacje i sztuczki, za które otrzymał gromkie brawa. Pełni wrażeń po miło spędzonym dniu bezpiecznie wróciliśmy do przedszkola.

 

FOTORELACJA

Nauczyciele